Moje osudová setkání


Vítejte v mém videoblogu, který jsem odstartovala na začátku roku 2022.

Raději komunikuji než píšu a tak jsem se rozhodla natočit videa a podcasty pod názvem 

OSUDOVÁ SETKÁNÍ v projektu INSPIRACE JAKO DAR.  

Jsou to rozhovory s lidmi,

  • se kterými jsem měla tu čest se potkat, poznat a vnímat jejích výjimečnost
  • kteří mě obohatili svým osobním příběhem a podělili se o své dary
  • kterým jsem vděčna za naše přátelství, spolupráci a vzájemnou podporu.                           

1. Halka Kohoutková Bardová - terapeutka a má blízká přítelkyně. Už v dětství byla obdařena schopností vnímat víc než je běžné. Propojuje se s vědomým energeticko informačním polem a stahuje z esenciálních zdrojů informace a hojivý proud pro ozdravění vztahů a hlubší propojení se sebou samým pro ty, kteří za ní přicházejí. V roce 2011 přišla do Áčka se svým druhým  čerstvě narozeným synem na mé lekce afro tanců. Jsem ji nesmírně vděčná za podporu a léčení v mé velmi náročné životní etapě.

 Rozhovor byl natočen 24.5.2021.

2. Tamara Melissa - autorka projektu Cesta ženy, spolutvůrkyně programů A centra a má vzácná přítelkyně. Propojení s Tamarou je mimořádně osudové. V roce 1999 přišla na mojí přednášku " Jak  prenatální vývoj, porod a první péče, jsou hluboce v nás zapsány a ovlivňují naše následné chování a vnímání čehokoliv". Když jsem začínala se svým projektem, oslovila jsem ji ke spolupráci jako první. Co mě k tomu vedlo, se dozvíte z našeho rozhovoru. Tamaře jsem nesmírně vděčná za její spolupráci, podporu a taky léčení mého ženství.

Rozhovor byl natočen 27.5.2021. 

3. Renata Sahani - autorka Školy pánevního dna metody 3x3. Renata je moje učitelka základů fyzioterapie, celostního vnímání těla, tantry a její metody 3x3. Jsem ráda, že přijala spolupráci v mém projektu A centra už v roce 2004 a následně v našem lektorském výcviku pro ženy, které pokračují v Áčkovém netradičním pojetí vedení lekcí pro ženy těhotné i po porodu. Naše blízkost je propojená i s městem Zlín....a proč je tomu tak, se taky dozvíte v našem rozhovoru.  

 Rozhovor byl natočen 27.6.2021. 

5. Marta Dietrich Dvorská - režisérka, spisovatelka, astroložka, matka 5 dětí, moje spolužačka z DAMU a rodinná přítelkyně. Už na VŠ jsem hlídala její první dceru Sandru. Náš společný zájem o celostní medicínu a zdravý životní styl ještě víc prohloubil naše přátelství, které trvá dodnes. Díky podpoře Marty a jejího muže, kameramana Martina Šece, jsem se v roce 1993 mohla vrátit do Prahy a rozvíjet své následní aktivity. V roce 2001 jsme se  s Martou opět propojili i pracovně v představení Kabaret Boat. Její dvě, už dospělé dcery, které jsem hlídala v jejich miminkovském věku,  se mnou od roku 2022 zpívají v MGC/viz v mem webu Inspirace/.  To je boží.

Rozhovor byl natočen 6.6.2021

6. Marek Dobeš - keramik, muzikant, bývalý kolega A centra. 

Rozhovor byl natočen 27.7.2021. 

7. Petra Bzirská - lektorka jógy a gravidjógy, autorka projektu Cesta do ticha, moje rodinná přítelkyně. Rozhovor byl natočen 23.1.2022.

8. Ivana Bánová Grochová /podcast/- bývalá novinářka, budoucí spisovatelka, kraniosakrální terapeutka.  Je to hlavně žena, které diagnostikovali neplodnost. Ve svých 40letech přirozeně porodila svojí dceru a já měla tu čest být u toho. Johanka slaví v roce 2022 své 18 narozeniny. Jsem nesmírně vděčná za naše přátelství, které trvá už 44let. 

Rozhovor jsem natočila 9.2.2022

9. Jozef Rishi Šindelář - tanečník slunce, otec 4 dětí a zatím 1 vnučky. Mému srdíčku blízké indiánské tradici se věnuje 25 let a pravidelně pořádá a vede potní chýše a půsty. Potní chýšky jsou pro mne už dlouhé roky mimořádným očistným a terapeutickým procesem a setkání s mojí indiánskou rodinou jsou vždy oslavou života. Byla jsem u toho, když přicházel na svět jeho syn František.

Rozhovor jsem natočila 4.3.2022 v Radovesnicích II.

10. Ivana Kolcunová a Michaela Jonczy - vzdušná akrobatka a profesionální zpěvačka- jsou moje kolegyně v představení "obnaŽENA" v projektu The Same Self. www.sameself.art. Díky těmto ženám jsem měla skvělou příležitost vrátit se ke své původní profesi a uměleckou formou zviditelnit to, co učím a přednáším a to, co nám pomáhá pochopit, jak být sama sebou přijatá a v pořádku. Věřím, že i s vaší podporou budeme toto poselství šířit dál.  Ivana Kolcunová je vystudovaná psycholožka a autorka projektu The Same Self. Michaela Jonczy je autorka písní. Jsem šťastná, že jsem součástí mimořádného multižánrového představení, které překračuje pouze umělecký záměr. Jak a kdy naše spolupráce začala a co připravujeme dál, se dozvíte z našeho rozhovoru.

11. Jana Hašplová, terapeutka, autorka českých masáží dětí a kojenců. Jana  je mimořádná žena a terapeutka s laskavým pohlazujícím přístupem.  Založila školu vědomého rodičovství a má svoji akademii.  Děkuji ti, Janinko z celého srdíčka za tvoji nádhernou léčivou péči pro miminka, děti a jejich rodiny. To, co si mě naučila, odevzdávám již 23 let ve svých kurzech Masáží miminek a dětí i s tvojí aromakosmetikou. www.ellinor.cz 

Rozhovor jsem natočila 29.4.2022

12. Radomír Jonczy, pastor, otec 2 nadaných dcer, aktivní hlídací dědeček 3 vnoučat. Rozhovor byl natočen 27.4.2022 v den, kdy Maranatha gospel choir, díky kterému Radka znám, pustil do světa svůj první klip. 

13. Renáta Kubišová, loutkoherečka. Renáta je žena, která svůj život v posledních letech zasvětila projektu Loutky v nemocnicích. Svoji srdečnost, vstřícnost, pochopení i nadšení rozdává nejen ve své profesi. Jsem za naše věrné opravdové přátelství nesmírně šťastná a vděčná.

14. Ivana Königsmarková, komunitní porodní asistentka. Setkání a spolupráce s Ivanou bylo opravdu OSUDOVÉ. Milá Ivano, DĚKUJI a posílám srdečné blahopřání k Tvým narozeninám. Nesmírně si vážím všeho, co jsi pro mne i A centrum udělala.

15. Petra Sovová, HAM, Zdravé dospívání. Představuji vám matku 7 dětí a už 4 vnoučat, spoluzakladatelku Hnutí za aktivní mateřství, uměleckou ředitelku festivalu Světový týden respektu k porodu. Je taky lektorkou projektu Zdravé dospívání, které se spojilo s naším projektem The Same Self v umělecko-vzdělávacím programu pro školy s multižánrovým představením o cykličnosti ženy obnaŽENA. www.obnazena.art. V rozhovoru nám Petra prozradí svůj recept na život a taky ukáže atraktivní pomůcky, které používá při svém sexuálním vzdělávání pro školy. Máte se na co těšit.

16. Štěpánka Čížková, muzikoterapie. V rozhovoru se Štěpánkou se dozvíte, jak na nás zvuk a hlas působí už od narození/ i dřív/ a jaká byla její cesta k této léčebné terapii. V listopadu 2019 jsem měla tu čest doprovázet ji u porodu jejího syna Kristiána. Štěpánka taky s námi A centru spolupracovala jako lektorka a programová ředitelka.

17. Petra Skoumalová  Petra je máma 5 dětí. Je propagátorka zdravého životního stylu, kuchařka, cukrářka, bylinkářka. Od 2022 je patronkou a manažerkou Loona clubu Loonadanceakademy.cz. Od prvního těhotenství chodila ke mě na těhotenskou jógu a u jejího posledního porodu její dcery Elišky jsem byla taky. V rozhovoru se dozvíte, jak se z klientky stane kamarádka a taky se Petra podělí o pár receptu, jak se nezbláznit na mateřské.

18. Lucie Kupcová - autorka projektu Loona Dance Academy, Djka.  V rozhovoru nám Lucie prozradí, co jí inspirovalo vytvořit nejen loonadanceacademy.cz a dancetoecstazy.cz. Podělí se i o svůj mimořádný a hodně náročný zážitek, který ji pomohl uvědomit si hodnoty života v úctě a pokoře. V roce 2022 otevřela virtuální ženský LOONA CLUB pro regeneraci, inspiraci a podporu. Zavzpomínáme na naše první setkání a spolupráci s A centrem. A co pro nás, tvořivá a vizionářská Lucka připravuje dál? To se dozvíme na konci našeho setkání.

19. Věra Vačkářová -masérka a terapeutka. Cit pro sebe a věta "celá moje práce je soustředěná na obnovu toku životní energie jak v našem těle, tak v našem životě", vás přivítají na webu Věrky. S tímto vyjádřením absolutně rezonuju a miluju takový přístup. Její laskavá hladivá péče obrovsky pomáhala taky mě, když jsme se s Áčkem přestěhovali do Karlína a měli hodně práce. V rozhovoru se dozvíte, proč se z inženýrky stala masérka a jaké principy používá. A prozradí nám i co pro ní znamenají divoké byliny a jak se dají využit.

20. Martina Kučerová - nutriční terapeutka a laktační poradkyně. Je především zkušená diplomovaná zdravotní sestra s bohatými zkušenostmi a praktickým celostním přístupem ve všech úrovních svého pracovního zaměření. Pro můj projekt acentrum.eu byla obrovským přínosem. V rozhovoru nejen zavzpomínáme na naši spolupráci, ale se taky dotkneme naléhavých témat kojení a výživy. A Martina nám prozradí, proč se rozhodla nebarvit si vlasy.

21. Kateřina Šorejsová, porodní bába, tanečnice, herečka. Je maminka 3 dětí a do Áčka přišla, když čekala první. Tehdy byla skvělá tanečnice, ale taky žena, která prošla náročnou léčbou anorexie. Extatický zážitek při rození jejího prvního dítěte, syna Jozefa, jí nasměroval k její nynější profesi porodní báby. Katka sice nemá vystudovanou porodní asistenci, ale učila se od zkušených porodních bab i asistentek a taky od lékařů Michaela Odenta a Hermanna Ponetta. V našem rozhovoru se dozvíte o její léčbě, o její cestě zvědomení si sebe sama a taky o učení a praxi, jak být podporou pro ženy, které se rozhodnou přivítat své miminko v domácím prostředí. 

22. Tomáš Bakos