MOJE MOTTO

Naděje není přesvědčení, že to dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl bez ohledu na to, jak to dopadne. 


Miluji život, přírodu a vše, co pomáhá probouzet, propojovat souvislosti, přirozené procesy a je skvělou inspirací pro život. Jsem průvodkyní, lektorkou, pečovatelkou a podporovatelkou všeho, co přispívá ke zdravému, respektujícímu laskavému začátku lidského života a následné prvotní péče. Protože to vše nás ovlivňuje a formuje.

Napsali o mně: "Katarína je žena s pozitivním pohledem na život, s přirozeným respektem a vnímáním jedinečnosti každé bytosti. Předává tradiční a prověřené zkušenosti a propojuje je s objektivními informacemi západních a východních kultur. Při své práci vytváří vstřícnou, uvolněnou rodinnou atmosféru. Síla srdce a citu, přirozenost a rodinná atmosféra jsou styčnými body její práce."

Moje CV

Už na střední škole mě lákalo prozkoumávat tajemství, záhady, čarování. Takže vlastně vše, co vybočovalo ze standartního přístupu k životu. Postupně jsem však zjišťovala, že záleží, jaký úhel pohledu na vše máme, čemu se rozhodneme věřit a čím se necháváme v životě ovlivňovat.

Původně jsem herečka. Narodila jsem se v Bratislavě. Od 5let až do puberty jsem strávila více ve filmových a televizních studiích, než ve škole. Na Slovensku mě znají nejvíc díky večerníčkům Nikto nie je doma /1972/a 7 dílného seriálu Léto s Katkou /1974/ a v Čechách z filmů Škaredá dědina/1975/ a Terezu bych kvůli žádné holce neopustil/1976/. Po absolvování Divadelní AMU v Praze/ 1989/ jsem 4 sezony působila v činoherním divadle v Martine. Víc okolností mě však vedlo k tomu, abych se vrátila zpět do Prahy. Pokud byste se rádi dozvěděli více o mé herecké kariéře, naleznete to zde.

Přála jsem si mít 3 děti a vice méně se mi to splnilo. První ke mně přišla moje nenarozena dcerka Anička /1990/. To se stalo ještě v divadle. Až později jsem pochopila, jak hodnotná byla pro mne tato zkušenost a jak mě částečně vedla realizovat další změny v mém životě. Druhý je můj milovaný syn Simon/1994/, který se narodil v Praze. Třetí moje "dítě" byl můj projekt vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství A centrum /1999/, zaměřen na podporu přirozeného porodu a zdravého fungování celé rodiny. Byli jsme první rodinné centrum s lekcemi gravidjógy, tance rodiček, předporodní přípravy pro páry, kurzů nošení dětí v šátcích, rituálů menarche a přijetí smrti do života atd. www.acentrum.eu.

A centrum jsem, po 20 letech intenzivní práce na všech úrovních, přenechala mladším kolegyním a tak mám víc času být v terénu. Nyní se věnuji ženám i párům před početím, v těhotenství, u porodu, po něm. Občas je doprovodím i k porodu v roli duly. Ráda zviditelňuji, jak nás, ženy, měsíční cyklus připravuje na porodní proces. Je pro mne úžasné sledovat, jak se v ženách otevírá potřeba hledání a chápání sebe sama i díky své cykličnosti, jak už někteří muži umí pochopit nálady svých žen, jak mě oslovují páry, které vnímají potřebu připravit se už na početí. Mám osobní zkušenost, jak moje početí zásadně ovlivnilo mé životní nastavení a tak využívám poznatky prenatální a postnatální psychologie, tzn.co se miminko už v prenatálním období učí, co si pamatuje, jak na něj působí porod a první rok života. Nic se neděje náhodou a tak všechny zkušenosti nám přináší dary a mají hluboký smysl.

Ve svých kurzech, lekcích a individuálních konzultacích živě i online používám prvky všeho, co jsem doposud absolvovala a integrovala v praxi. / Výcvik předporodní přípravy se zaměřením na prenatální psychologii a cykličnost ženy s Patrikem Bálintem ,Silva mind control method, Výcvik České duly, Alexandrova metoda zdravého užívání těla, Jóga, dechové a relaxační techniky s Jarmilou Koudelkovou, Kurzy shiatsu a orgánové-meridiánové sestavy, Základní výcvik -1.škola TČM, Škola pánevního dna metody 3x3 Renaty Sahani, Aromaterapie + masáže miminek a dospělých s Janou Hašplovou, Integrative baby therapy s Matthew Appelton, Pesso Boyden psychomotor therapy s Yvonne Luckou a Lubošem Kobrle, Community Building by Scott Peck, Rituály indiánských potních chýší, Muzikoterapie, Taneční terapie /.

K původní profesi herečky jsem se částečně vrátila v projektu The Same Self /2019/, který uměleckou formou ztvárňuje proměny ženy v představení obnaŽENA. www.obnazena.art. Tento projekt jsme propojili s programem Zdravé dozpívání a díky této spolupráci můžeme podpořit osvětu ve vzdělávání teenagers.

V roce 2021 jsem vytvořila online projekt INSPIRACE JAKO DAR s názvem OSUDOVÁ SETKÁNÍ. Jsou to rozhovory s lidmi, se kterými jsem měla tu čest se potkat, poznat a vnímat jejích výjimečnost, s lidmi, kteří mě obohatili svým osobním příběhem a podělili se o své dary, s lidmi, kterým jsem vděčna za naše přátelství, spolupráci a vzájemnou podporu.. Rozhovory naleznete zde:

https://katarina-zatovicova.cms.webnode.cz/videoblog/

Od podzimu 2023 jsem součástí Klubu Být přitažlivá, ve kterém jsem připravila cyklus 4 videí v rytmu 4 ročních období a 4 archetypu cyklické ženy:  Ženské dary od početí k menopauze aneb moje cesta od holčičky k babičce. Najděte poklady v životě ženy. www.byt-pritazliva.cz.  Do klubu se můžete registrovat s kódem KATARINA zde:  https://bytpritazliva.cz/registrovat/

Jsem vděčná za vše, co mi do života přišlo a pomohlo naučit se vnímat a rozpoznávat vše jako skvělé výzvy a obrovské dary. Děkují všem, kteří byli a jsou součástí mé cesty. Děkuji taky všem, kteří si mě našli, abych je podpořila na jejich cestě mateřství a rodičovství. Těším se na další propojení živě nebo online.

                                                                                                                                      S úctou a vděčností  Katarína

Moje 13. komnata v pořadu Slovenské televize Opri sa o mňa. (21.1.2024)

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/20648/445835#709

Reference

"Ačkoli jsem rodila v době, kdy byla v nemocnicích z důvodu epidemie Covid-19 přítomnost duly zakázána, zpětně si uvědomuji, jak moc mi Katarína coby průvodkyně pomohla. Její péče, rady a doporučení mi dodávaly klid a odvahu po celou dobu těhotenství a nakonec i v průběhu samotného porodního procesu, který se pro mě díky ní stal srozumitelným: chápala jsem, co se mi děje a proč, soustředila se na to důležité... Nebojím se říct, že i díky tomu naše holčička přišla na svět bez komplikací a tou nejpřirozenější možnou cestou.

Moc Kataríně děkuji a vřele její služby doporučuji všem budoucím maminkám! "


Michaela Jonczy

Zpěvačka

"Na kurzu masáží miminek jsem si uvědomila, jak je lidský dotek láskyplné masáže důležitý pro vývoj děťátka i jeho duševní pohodu. Jsem šťastná, že jsem mohla se svojí 3měsíční dcerkou aktivně začít pracovat na našem vztahu i díky masážním technikám, které nás obě sbližují a uvolňují. Aromaterapie byla skvělým doplňkem. Působil na mně i ohromně charismatický a láskyplný přístup Kataríny. Její hlas zklidňuje miminka a hladí na duši. Děkuji."


Janka

Litoměřice

"Katarína je pro mne jedna z klíčových žen mého života. Na začátku mého prvního těhotenství v roce 2010 mi vstoupila do života a začala jej měnit od základů. Dostávalo se mi obrovské podpory a pochopeni nejen během těhotenství, ale i řadu let poté. Kdy postupně ze vztahu klient - lektor, se vztah přeměnil v hluboké přátelství plné respektu a uznání. Jsem vděčná, že osud zkřížil naše cesty. Vřele doporučuji její práci."


Pavla 

Rokytnice v Orlických Horách

kranio terapeut BCST

Děkujeme Vám za slova podpory a pochopení, která jste pro nás měla na vašem kurzu Partnerského předporodního ladění. Děláte úžasnou práci! Přála bych všem ženám, aby našly někoho jako vy, kdo jim otevře oči a sdělí jim jednoduchou pravdu "ty můžeš porodit své dítě." My už to víme, my už jsme to dokázali - já, můj muž a naše dokonalá dcera....děkujeme.


Lucie a Ondřej

Chrudim